Košík

Rychlé hledání

Řetězy EK

Řetězy EK

Společnost

EK logo

Společnost Enuma chain sídlí v japonském městě Kaga, v průmyslové oblasti blízko Komatsu na západním pobřeží Japonska. Firma má dlouho historii, byla založena už v roce 1941 a hned od svého vzniku se zařadila na přední příčky v oblasti technologií a vývoje. Roku 1974 představila Enuma jako první na světě O-kroužkový těsněný řetěz, který se vyznačoval podstatně vyšší životností řetězu, a to hlavně díky nižším ztrátám mazadla. Tento průlom se brzy stal standardem v motocyklovém průmyslu a vedl až k dnešnímu high-tech EK Quadra-X kroužkovému řetězu, který dále prodlužuje životnost při současném snížení tření.

EK factory
EK

Nicméně motocyklové řetězy jsou jen jednou z několika oblastí, kterými se Enuma zabývá. Můžeme ji najít i v zemědělském vybavení, dopravních systémech, prodejních automatech, automobilech a různých výrobních systémech. Mezi hlavní zákazníky společnosti Enuma patří Kawasaki (dodávky řetězů do prvovýroby), Kubota (konstrukční vybavení), Iseki (traktory), Matsushita Electric a Mitsubishi.

Kvalita je u Enuma Chan povinností. V roce 1997 dostala firma certifikát kvality ISO 9001. Tato certifikace zaručuje vysoký standard kvality a potvrzuje záruky bezpečnosti a preciznosti pro každý vyrobený produkt.

Výzkum a vývoj se u Enumy vždy zaměřoval na technologické průlomy a rozvoj originálních nápadů. Vynález O-kroužkového řetězu byl založen na léty získaných technologiích, představujících nezbytný požadavek pro další inovace, které ženou společnost kupředu.CÍLE A VIZE

Společnost se bude nadále snažit o uskutečnění dalších inovativních myšlenek, udržovat si aktivní pozici na trhu, plánovat rozvoj podle vývoje současných technologií. Dále bude nepřetržitě následovat svou důvěru v kvalitu a přidanou hodnotu produktů, které vypustí do světa.


Technologie

ZERO STRETCH TECHNOLOGY

EK ZST

EK technologie „nulového protažení“ (ZST) eliminuje jindy významné protažení řetězu během prvních 1000 km v provozu. ZST zamezuje nepříjemnostem s neustálým napínáním řetězu po zaběhnutí, kdy se většina řetězů výrazně protáhne. ZST je standardem na všech řetězech typu ZZZ, RXO a RXO/GP.

EK ZSTNOVÝ QUADRA-X KROUŽEK

X-kroužek od EK poskytuje vlastnosti, které u jiné značky nenajdete. Vylepšený Quadra-X kroužek snižuje tření dokonce o více než 40% díky menším styčným plochám. Kontaktní plochy ve čtyřech místech mají také lepší těsnící vlastnosti než běžné O-kroužkové řetězy. Laboratorní testy ukazály, že Quadra-X kroužkový řetěz vydrží o 50% déle než běžný O-kroužkový řetěz!

EK QUADRA-X

CRH POVLAKOVÁNÍ ČEPU

EK CRH PIN

Exkluzivní CRH povlakování čepu od EK poskytuje extrémně tvrdou povrchovou vrstvu a houževnatější jádro pro zvýšení pevnosti a snížení opotřebení. Povrchová vrstva čepu z karbidu chromu také zajišťuje výbornou schopnost absorpce rázů a otřesů při lepší odolnosti proti oxidaci způsobenou okolním prostředím.
EK color chains

BAREVNÉ VARIANTY

Kromě standardních zlatých, chromových, kovově zlatých a kovově stříbrných nabízí EK pro některé řady také barevné varianty vytvořené pomocí speciální práškové technologie. Více informací a možností naleznete v přiřazovacím systému.

VYMEZOVACÍ PODLOŽKY PRO "QX" A "O" KROUŽKOVÉ ŘETĚZY

EK spacers

Společně s každým O a QX kroužkovým řetězem je dodáván pár vymezovacích podložek, které zamezují poničení těsnících kroužků při instalaci řetězové spojky. Tyto podložky vymezují správnou vůli mezi vnitřními a vnějšími destičkami při nýtování řetězové spojky. Umožňují O a X kroužkům správně těsnit a zajišťují, že těsnění nejsou pod přílišným tlakem.


EK STANDARDNÍ A ALTERNATIVNÍ ŘETĚZOVÉ SPOJKY

Některé z řetězů EK jsou dostupné s různými typy spojek. Všechny jsou jednoduché na montáž, ovšem některé z nich, jako např. MLJ (nýtovací spojka) vyžadují speciální nýtovací nástroj. Tento nástroj samozřejmě EK dodává. Pro zjištění, jaký typ spojky je u jednotlivých řetězů, se v systému podívejte na detail produktu.

MLJ: Nýtovací spojka
MLJ je nejspolehlivější spojka, běžně používaná pro streetové motocykly. K montáži je zapotřebí speciální nýtovací nástroj.

SPJ: Rozebíratelná spojka volně nasazovací
Jednoduchá montáž. Ve standardu se dodává s některými netěsněnými řetězy s nižší pevností. K montáži stačí obyčejné kleště.

SKJ: Rozebíratelná spojka s přesahem
SKJ se vyznačuje jednoduchou montáží a je velmi podobná SPJ spojce. Přepracovaný design článku SKJ vyžaduje větší tlak pro nasazení na čepy, ale poskytuje zvýšenou spolehlivost a těsnější spojení. Ve standardu se dodává s mnoha motokrosovými, off-road, ATV a závodními řetězy pro dragstery. Pro jednoduchou montáž jsou potřeba pouze kleště.

SLJ: Šroubovací spojka
Spojka SLJ se vyznačuje jednoduchou montáží a zároveň jde o velmi spolehlivou alternativu. Patentovaný mechanismus dovoluje jednoduchou montáž s klíčem a kleštěmi. Dodává se pouze jako alternativa pro vybrané těsněné řetězy.

ŠROUBOVACÍ TYP SPOJOVACÍHO ČLÁNKU

EK screw type link

Šroubovací článek od EK nevyžaduje pro montáž žádné speciální nářadí. Tento unikátní, patentovaný článek nabízí spojení podobné nýtovanému při použití pouze 8mm klíče a kleští.

EK screw type link
EK screw type link
DĚLÍCÍ A NÝTOVACÍ NÁSTROJ NA ŘETĚZ

EK chain tool

Tento nástroj od EK je vyroben z odlitku z tvrzené oceli a je navržen pro celoživotní výdrž. Tento nástroj může být použit k odstranění čepů z řetězu při sundávání starého řetězu a instalaci nového řetězu s přiloženými destičkami.


Sortiment

Standardní netěsněný řetěz

ZESÍLENÝ ŘETĚZ

Tyto EK řetězy jsou volbou pro majitele motocyklů menších objemů. Zesílené verze těchto řetězů poskytují zvýšenou odolnost proti opotřebení v porovnání se standardními netěsněnými verzemi.

Dostupné barvy: zlatá.
Verze: 415 SH, 420 H, 428 H, 520 H

SRO řada

Kvalitní O-kroužkový řetěz za dostupnou cenu.

EK SRO
Řada SRO poskytuje cenově dostupný O-kroužkový řetěz, cena však není na úkor kvality a životnosti. Mezi přednosti se řadí odlehčovací otvory, moderní tepelně zpracované slitiny oceli a zároveň všechny získané technologické poznatky, které EK vkládá do cele své produktové řady.

Verze: 428 SROZ, 520 SRO5, 520 SROZ, 525 SROZ, 530 SROZ, 630 SRO

SRX řada:

EK SRX
Prémiové všestranné Quadra-X kroužkové řetězy

Řada SRX je excelentní volbou pro všechny silniční motocykly. U SRX nalezneme odlehčovací otvory, snížené tření a Quadra-X kroužky, které 1,5 až 2x prodlužují životnost řetězu oproti standardnímu O-kroužkovému řetězu.

Verze: 520 SRX, 525 SRX, 530 SRX
EK color chains


Pro východoevropské země jsou dostupné tyto barevné varianty: modrá, červená a zelená.
MVXZ řada

Špičkové Quadra-X kroužkové řetězy, ideální náhrada originálu.

MVXZ Quadra-X kroužkové řetězy od EK jsou ideální náhradou pro jakýkoliv silniční motocykl v objemu nad 600cc. Přednosti jako odlehčovací otvory v destičkách, čepy o velkém průměru a Quadra-X kroužky snižující tření pomáhají dosáhnout špičkový výkon a 1,5 – 2x vyšší životnost v porovnání se standardním O-kroužkovým řetězem.

Dostupné barvy: zlatá.

Verze: 520 MVXZ, 525 MVXZ, 530 MVXZ, (ZST)
EK MVXZ

Každý řetěz z řady MVXZ využívá Quadra-X kroužky. Tato inovativní technologie těsnění vede k sníženému tření a zvýšené životnosti řetězu. Laboratorní testy ukázaly, že Quadra-X kroužkový řetěz vydrží 1,5 – 2x déle než standardní O-kroužkový řetěz.ZVX řada

Nekompromisní řetěz pro sportovní motocykly.

EK ZVX
V přímém porovnání s ostatními prémiovýmí řetězy, EK ZVX snadno překoná všechny ostatní značky v pevnosti v tahu (10560 lbs – 47 kN). ZVX používá Quadra-X kroužky pro zvýšení životnosti a snížení tření pro maximální přenesení výkonu motoru. Pokud jste vlastníkem Hayabusy, ZX-14 nebo jiného 180 koňového biku, pak je řetěz ZVX přesně to, co potřebujete!

Dostupné barvy: zlatá

Verze: 530 ZVX, 532 ZVX


ZZZ řada

Vrchol technologie motocyklových řetězů.

EK ZZZ
• Ultra pevný: ZZZ řetěz představuje revoluční tvar bočních destiček, který efektivněji rozkládá síly působící na destičku. Tento inovativní design umožnil dosáhnout při testu pevnosti v tahu neuvěřitelných hodnot 11 100 lb (49,4 kN), aniž by se zvýšila hmotnost (2,2 kg na 100 článků)

• Nízká hmotnost: Odlehčovací otvory v bočních destičkách snižují celkovou hmotnost řetězu o 3%, aniž by utrpěla pevnost v tahu. Tyto destičky také prodlužují životnost tím, že rozptylují vzniklé teplo a pomáhají snižovat hromadění špíny a nečistot.

• Zero Stretch: EK patentovaná technologie nulového protažení (ZST) skutečně eliminuje počáteční protažení řetězu. Po prvních 1000 km v provozu tedy není třeba žádné napínání.
EK ZZZ

Závodní řetězy

NEJLEPŠÍ MOTOKROSOVÉ ŘETĚZY PRO NEJRYCHLEJŠÍ SVĚTOVÉ JEZDCE

Když přijde řeč na vyhrávání závodů, nemůže být pochyb o úspěších továrního týmu Honda. Každý jezdec tohoto továrního týmu pyšně jezdí stejný řetěz, který si můžete koupit i u nás. Všechny motokrosové řetězy EK využivají CRH povlakovaný čep, který využívá extrémně tvrdou vnější vrstvu a houževnaté jádro, čímž se zvyšuje pevnost a snižuje opotřebení řetězu.

Verze: 420SH, 428SHDR, 520MRD6
EK SH, SHDR, MRD

SPORTOVNÍ A REKREAČNÍ ATV ŘETĚZY

Dnešní vysoce výkonné sportovní a rekreační čtyřkolky vyžadují řetěz, který se nebojí postavit této výzvě. EK má kompletní řadu O a Quadra-X kroužkových řetězů, které Vám poskytnou perfektní volbu pro Vaše specifické potřeby.  SRO5 a SROZ jsou O-kroužkové řetězy. Všechny tyto kvalitní řetězy mají odlehčovací otvory v bočních destičkách pro snížení hmotnosti a zvýšení výkonu.

Verze: 520SRO5, 520SRY

SUPERMOTO – ZÁVODY KOMBINUJÍCÍ SILNICI A TERÉN VYŽADUJÍ KVALITNÍ ŘETĚZ

EK nabízí své top řady řetězů, které jsou vhodné pro závody Supermoto, a to jak v netěsněném, tak i těsněném provedení. 520MRD6 a MRDL6 jsou netěsněné řetězy, které využívají EK CRH povlakované čepy. 520RXO, RXO/SM, MVXZ, SRXL a SRO5 nabízejí kombinaci O a Quadra-X kroužkových řetězů, abyste si mohli vybrat podle Vašich specifických požadavků.


Verze: 520MRD6, 520RXO, 520RXO/SM
EK MRD, RXO, SM

ŘETĚZY PRO DVOUVÁLCOVÉ CESTOVNÍ OFF-ROAD MOTOCYKLY PRO EXTRÉMNÍ JÍZDNÍ PODMÍNKY

Seriózní „dual cestování“ (Dual Sport Riding) vyžaduje řetěz, který je schopen zvládnout extrémní požadavky a přechody z terénu na silnici. Tyto řetězy využívají odlehčovací otvory v bočních destičkách, které snižují hmotnost, podporují samočištění a rozptýlení tepla. Prémiové řady řetězů EK pro tyto účely jsou MVXZ, SRXL a SRX s Quadra-X kroužkovými řetězy. Pro kvalitní O-kroužkový řetěz je SRO, SROZ nebo SRO5 ta správná volba.

Verze: 420SRO, 428SROZ, 520SRO5, 520SROZ, 520SRXL, 520SRX, 520MVXZ, 525SROZ, 525SRX, 525MVXZ

Dostupné barvy: zlatá
520SRXL je užší verze řetezu 520SRX, která je vytvořena speciálně pro menší a střední motocykly.

NESPORNÝ LÍDR V TECHNOLOGII ŘETĚZŮ PRO DRAGSTERY

Faktem je, že Larry Mcbride prolomil hranici 240 mph (a hranici 6 sekund) v roce 2000 za použití EK závodního dragsterového řetězu. Tento neuvěřitelný světový rekord byl dosažen na první pokus a od té doby je EK známo jako „Legenda mezi závodními dragsterovými řetězy“. Ve světě dragsterových závodů je EK jedinou spolehlivou volbou pro skutečné závodníky, kteří touží lámat rekordy v jakékoliv třídě, včetně šampionů série AHDRA jako Phil Schmidt, Dales Raudenbush a Mike Romine.

Verze: 630SHB, 630SHB/Z
EK SHB

RXO řada - PROFESIONÁLNÍ ZÁVODNÍ ŘETĚZY VYBAVENÉ TECHNOLOGIÍ ZST

EK RXO
Když je pro Vás druhé místo zklamáním, zvolte si řetěz řady RXO. Závody osvědčený design řady RXO je výsledkem nespočetně hodin testování a aktuálního závodění MotoGP. RXO SM a RXO GP řetězy představují neuvěřitelně úzký, pouhých 18.9 mm široký řetěz (nejužší ze všech řetězů řady 520), bez ztráty pevnosti nebo spolehlivosti. Všechny řetězy řady RXO jsou ve standardu vybaveny technologií ZST, kromě 520RXO/SM, kde je to pouze jako alternativa.

Verze: 520RXO, 520RXO/SM
EK RXO

NETĚSNĚNÉ ZÁVODNÍ ŘETĚZY PRO SPRINTY

Protože tyto řetězy nepoužívají těsnící kroužky, budete těžit ze sníženého tření a zvýšeného výkonu řetězu, což ho předurčuje pro sprinterské závody.

Verze: 415SHDR

SPECIÁLNÍ PRIMÁRNÍ ŘETĚZ PRO PLOCHOU DRÁHU

Verze: 428 RX

Pro více informací klikněte na:

http://www.ekchain.jp/

Rychlé hledání

Vyhledávání podle vozidel

Katalog podle výrobků

Čas uzavírky objednávek

PPL za: 16 hodin 43 minut

Osobní nastavení podvozku

Personal suspension settings

Veškerý obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem č. 121/2000 Sb a jeho kopírování bude trestně stíháno.